חופשה בסרי לנקה והאיים המלדיבים

חופשה בסרי לנקה והאיים המלדיבים

חופשה מדהימה: גם טיול וגם נופש – שילוב מתאים למי שרוצה להכיר את סרי לנקה והמלדיביים ובצד שני גם לנוח כמה ימים בנופש בטן-גב. השילוב בין סרי לנקה והאיים המלדיבים מאוד מקובל בהרבה מסלולים באזור זה ומאפשר למטיילים חוויה בלתי נשכחת. חופשה בסרי לנקה והמלדיביים היא ללא ספק הדרך הטובה ביותר לבלות את ימי החורף בישראל!

טיול זה לא אקטואלי – ניתן לארגן טיול דומה לפי דרישותכם – צרו קשר לקבל הצעה מתאימה לכם!

• משך חבילה לסרי לנקה והמלדיבים – 11 ימים, 10 לילות
• מחיר אינפורמטיבי ל- 4 מטיילים: 1595 דולר לאדם
• מחיר אינפורמטיבי ל- 2 מטיילים ברכב : 1750 דולר לאדם
• רכב ממוזג ונהג מדריך דובר אנגלית או עברית

• בתי מלון 3-4 כוכבים במסגרת חצי פנסיון
• דמי תשלום וכניסה לכל האתרים המוזכרים במסלול
• העברות בהתאם למסלול המצורף
• המסלול אינו כולל טיסות וכל מה שאינו מוזכר במסלול
• המסלול אל סרי לנקה והמלדיבים מותאם לנחיתה והמראה חזרה בשעות הבוקר במידה והמטייל מגיע בטיסות הנחותות או ממריאות בלוח זמנים אחר יתכנו שינויים הכרחיים במסלול וכתוצאה מכך שינוי בעלות

*** מחיר החבילה יכול להשתנות לפי העונה כמו כל טיול לסרי לנקה והאיים המלדיביים – צלצלו או שלחו מייל כדי לקבל הצעת מחיר רלוואנטית עבור הימים שהינכם רוצים לנסוע.

היום הראשון

ברוכים הבאים לאי הקסום סרי לנקה (שנקרא בעבר ציילון) נהג חברת אלפנטורס מחכה לכם בשדה התעופה וילווה אתכם במסע הבלתי נשכח אל האי, התושבים החייכנים, הנופים הקסומים רוגע ושלווה שילוו אתכם לאורך כל הדרך. כמו כל טיול לסרי לנקה והאיים המלדיביים אנו פותחים את הטיול בשוק הדגים בנגומבו הסמוכה לשדה התעופה. סירות הדייגים חוזרות אל הנמל כדי להציג את הדגה שתפסו במהלך הלילה, והסוחרים מחכים להם.
סרי לנקה היא אחד ממקורות הדייג המרכזיים והאיכותיים בעולם. אנו נמשיך במסע ונתקדם לכיוון צפון, בדרך נעצור בפינאוולה שהיא פרוייקט להצלת פילים ופילונים יתומים ופצועים שנאספים מהג’ונגל ומצטרפים לעדר המונה קרוב לשמונים פילים. בשעות הבוקר ואחר הצהריים יורדים הפילים בשיירה לרחצה בנהר ואת הפילונים הקטנים מאכיל הצוות בבקבוקי חלב ענקיים.
נמשיך בדרכנו ואנו מגיעים לאזור דמבולה שהיא חלק מהמשולש התרבותי של סרי לנקה. אחד מהאתרים המרכזיים והידועים של סרי לנקה הוא מערות הנזירים, זוהי מערכת של מספר מערות ענק עתיקות, שעל קירותיהן ציורי קיר ובתוכן פסלי ענק של בודהה. כדי להגיע לאתר צריך לטפס במעלה 500 מדרגות, גם הן עתיקות.
בסיומו של יום מפרך אנו עוצרים ללינה באזור דמבולה או האברנה.

היום השני

ניפתח את היום באתר הדגל של סרי לנקה והמלדיביים צוק סיגריה, שאפשר לכנותו “המצדה” של סרי לנקה. כדי להגיע לראש הצוק צריך לטפס במעלה 1200 מדרגות. מהפסגה מתגלה מראה מדהים ותצפית יפהפייה ממנה אפשר לראות את הג’ונגל ממעוף הציפור.
סיגריה היא עיר בירה עתיקה, אחת משלוש המרכיבות את המשולש התרבותי ובמקום שרידי ארמונות גנים מקדשים ועוד. יום זה נסיים בחוויה מרגיעה ונינוחה, רכיבה על פילים בשבילי הג’ונגל ובנהר. הפיל עובר בשבילי הג’ונגל כאשר אתם רכובים על גבו, ותוכלו לצפות בחיות בבית הגידול הטבעי שלהם וכן בחוות הקטנות של התושבים החיים בתוך הג’ונגל.

היום השלישי

ניפרד מאזור דמבולה והאברנה וכיוון נסיעתנו הוא דרומה דרך מרכז האי, לכיוון העיר השניה בחשיבותה בסרי לנקה היא העיר קנדי. לפני כן נעצור בחממות לגידול תבלינים. ברחבי סרי לנקה והמלדיביים גדלים מגוון רב של תבלינים, ויחד עם היותה מרכז ליצוא דגים ותה ידועה סרי לנקה גם בתבלינים המגוונים והאיכותיים שלה.
לתבלינים משמשים באופנים רבים שאנו איננו מכירים, ובמקום נקבל הסבר האפשרויות המגוונות בהן ניתן להשתמש ולהיעזר בכל תבלין. אנו ממשיכים דרומה עד שנגיע לקנדי. העיר היפה ששימשה מקום משכנם של מלכי סרי לנקה, עשירה בארמונות ובגנים המקיפים את האגם המלאכותי שהוא מרכז האי ונבנה על ידי אחד מהמלכים בעת העתיקה. נסייר בעיר בשוק ובאתרים המרכזיים ונגיע כמובן לאתר המרכזי שהוא מקדש השן. מקדש זה הוא אתר קדוש וחשוב לבודהיסטים בכל העולם, שמאמינים שאחת משיניו של בודהה נשמרת במקום. את היום נקנח במופע פולקלור,המציג ריקודים מסורתיים מאזור קנדי.

היום הרביעי

הבוקר נצא לאתר נוסף הסמוך לקנדי, הגנים הבוטניים העתיקים והידועים בשם גני פראדניה. בגנים אוסף של צמחיה עשיר וכן אוסף סחלבים נדירים ושלל ציפורים וחיות קטנות המשוטטות באופן חופשי במקום. הגנים הם גם מקום מפגש רומנטי לזוגות הנאהבים.
לאחר ביקור במקום מקסים זה אנחנו נפרדים מאזור קנדי ומתחיל לעלות למעלה אל האזור הגבוה והקריר של סרי לנקה והמלדיבים,אזור מטעי התה הידוע גם בשם אזור נוריאליה או אנגליה הקטנה. נערוך סיור הכרות עם מטעי התה, נקבל הסבר על אופן גידול התה על קטיף התה, נפגוש את הנשים הטמיליות העוסקות בקטיף עלי התה עוד מתקופת שלטונם של האנגלים באי. נבקר גם בעיר המרכזית באזור הנקראת גם היא נוריאליה, ונתרשם מהאווירה הקולוניאלית שנשתמרה מתקופת שלטון האנגלים. נעצור ללינה באזור נוריאליה אלה.

היום החמישי

במסגרת טיול לסרי לנקה והמלדיביים אנו יוצאים בדרכנו לכיוון שמורת אודה וולה ואנו ממליצים להשכים לאכול ארוחת בוקר מוקדמת ולצאת כמה שיותר מוקדם כדי להספיק ולראות את החיות לפני שהשמש והחום מבריחים אותם למקומות מסתור. בשמורת אודה וולה תוכלו לפגוש פילים רבים קופים טווסי בר תאו בים עדרי צבאים ואם המזל משחק לנו יחצה לו נמר את השביל בשלוה. הסיור בשמורה נערך ברכב של השמורה.
כשנסיים נמשיך אל חופי הדרום הקסומים של סרי לנקה. נעבור דרך דייג המקלות, שהיום הם בעיקר אטרקציה תיירותית, אך בעבר כך דגו את ארוחת הצהריים שהביאו לבני המשפחה. אנו ממשיכים, נעבור דרך חוף אונה ואטונה המפורסם ונגיע לעיר גול, אשר חלק מהחוקרים “חושדים” שהיא תרשיש הנזכרת במקרא. בעיר זו ניכרת היטב השפעתם של כל הכובשים הקולוניאלים שעברו דרך סרי לנקה החל בפרטוגזים ממשיך בהולנדים ומסיים באנגלים. נעבור במגדלור, במבצר ההולנדי ובעיר העתיקה, המזכירה במראה עיירה בפורטוגל.

היום השישי

היום נבקר במספר אטרקציות לאורך החוף הסרי לנקי, כל מי שמבקר באזור של סרי לנקה והמלדיביים מגיע לראות את החופים המדהימים. נתחיל בכפר המסכות, בו מגלפים מסכות פולקלוריסטיות במסורת העוברת מאב לבן, נמשיך לחוות צבי הים בקוסוגודה, בה מנסים להציל את אוכלוסיית צבי הים ההולכת ונכחדת.
אנו נעצור גם לשייט מרהיב בנהר, בין צמחית ג’ונגל המקיפה את הנהר משני צדדיו ולבסוף נגיע לקולומבו בירת סרי לנקה המתפתחת בשנים האחרונות בקצב מסחרר.נעבור באתרים המרכזיים של העיר ונעצור בשוק ונוכל לסיים את הטיול בקניות במרכזי הקניות של העיר.

היום השביעי

בדומה לכל טיול, גם טיול לסרי לנקה והאיים המלדיביים הגיע לסיומו! להתראות סרי לנקה, אנו נפרדים מטיול קסום שמשאיר לנו טעם של עוד, העברה בשעות הבוקר המקודמות לשדה התעופה לטיסה הממשיכה לאיים המלדיבים נחיתה במאלה עיר הבירה של האיים המלדיבים והעברה בסירה מהירה לאי בו נבלה את ארבעת הימים הבאים.

היום השמיני – היום התשיעי – היום העשירי

טיול לסרי לנקה והמלדיביים שיהיה טיול חלומי!

היום האחד עשר

טיסה לישראל
 

קוד הטיול: 3003u