סרי לנקה אתגרי

סרי לנקה אתגרי

חופשה בסרי לנקה יכולה להיות מצד אחד גן עדן לכל מי שאוהב רוגע והנאה, אך מצד שני סרי לנקה היא יעד אקסטרים בבנייה אצל כל חובבי האקסטרים. אתרי קמפינג רבים מציעים פעילויות אקסטרים מטורפות, כל מי שאוהב להרגיש את הלב שלו טס לשמיים יכול בהחלט למצוא את המקום שלו במהלך טיול לסרי לנקה.

יום 1: שוק הדגים ובית היתומים לפילים

את היום הראשון שלנו בסרי לנקה נעשה בנסיעה לנגומבו היישר משדה התעופה של קולומבו, בנגומבו נבקר באחד משוקי הדגים הגדולים בעולם – מידיי בוקר עשרות אוניות פורקות את השלל שלהם בשוק הזה, כך שנוכל להתרשם ולראות את המקומיים בעבודת היומיום שלהם. לאחר שנסיים את הסיור בשוק נגיע אל פינוואלה בה נמצא “בית היתומים לפילים”, אחד מהחוויות הגדולות ביותר של הטיול שלנו – במהלך הסיור בבית היתומים תוכלו להאכיל את הפילים הקטנים וללוות אותם לרחצה בנהר, זוהי חוויה עוצרת נשימה לכל חובבי החיות.

יום 2: רכיבה על פילים, ספארי והמצודה בסיגריה

אחרי שסיימנו את היום הקודם במפגש עם פילים, גם את הבוקר נפתח במפגש עם פילים רק שהפעם אתם תרכבו עליהם! טיול לסרילנקה לא יהיה שלם אם לא תחוו את החוויה של רכיבה על פילים, את הרכיבה נעשה ביחד עם מדריכים מנוסים ומיומנים. לאחר מכן ניסע אל הספארי בשמורת מנייארה, נוכל לצפות בחוויות יוצאות דופן – נמרים, פילים, דובים, צבים ומה לא! לפני שנחזור למלון, נשאר לנו יעד אחרון ליום הזה – המצודה בסיגריה שהיא אחד משבעת פלאי תבל הבנויים, ללא ספק אחד מהמקומות היפים והמרשימים ביותר בהם נבקר בטיול שלנו.

יום 3: מקדש השן ומפעלי תבלינים

את הבוקר נפתח בנסיעה לקנאדי, אחד מהערים הגדולות ביותר של סרילנקה. האטראקציה המרכזית של קנאדי זה מקדש השן הנמצא בה – אחד מהאתרים החשובים ביותר לדת הבודהיסטית, נעשה סיור במקדש ביחד עם אחד הנזירים שילווה אותנו לאורך כל הסיור. לאחר מכן ניסע אל מפעלי וחוות התבלינים של מטלה אחד מענפי הייצוא הגדולים והרווחיים ביותר בסרי לנקה – נצפה בתהליך הכנת התבלינים ואף תוכלו להעשיר את המטבח הביתי שלכם עם תבלינים מקומיים.

יום 4: גנים בוטניים וראפטינג בנוראליה

הפעם ניסע אל פארדניה שבה יש גנים בוטניים מרשימים במיוחד, במהלך שעתיים בערך נסייר בגנים הבוטניים בהם נמצאים צמחים פרחים שעד כה לא יצא לכם לראות – ובנוסף תוכלו לפגוש גם חיות הנמצאות רק באזור זה. לאחר הסיור נתחיל את אחת מפעילויות האקסטרים החשובות ביותר בטיול שלנו – ראפטינג אתגרי במיוחד בדרגה 4! לכל אורך הדרך תוכלו להתרשם מהזרמים החזקים ומהג’ונגל המטורף אשר משתרע לאורך כל הדרך.

יום 5: טרק עם נוף מדהים!

את היום החמישי שלנו ביחד נקדיש לטרק שמסלולו ארוך ובסיומו נמצאת תצפית סוף העולם, אחד מהמקומות היפים ביותר שתוכלו לראות במהלך נופש בסרי לנקה. כאשר אין ערפל או שהטבע אינו מפריע נוכל לראות את כל האי נפרס מתחת לרגלנו. נחזור למלון מוקדם מהרגיל על מנת שתוכלו ליהנות מחצי יום חופש אותו תקדישו בעיקר לבילויים וקניות.

יום 6: סיור ביערות הגשם

יערות הגשם של סרי לנקה הם מדהימים ביופם, ביום השישי נצא לסיור באחד מיערות הגשם הנמצאים בקרבת המלון שלנו – במהלך הסיור נשכיר מדריך מקומי שילווה אותנו לאורך כל הסיור יסביר לנו על העצים אשר מגיעים לגובה של כ-40 מטר! דרך מצוינת לסיים את הטיול שלנו. לקראת הערב נפגש ונעשה ערב גיבוש לפני החזרה לארץ.

יום 7: סופו של הטיול

לקראת שעות הצהריים, נארגן את הציוד שלנו ונצא אל שדה התעופה ממנו נעשה את הדרך בחזרה לישראל אחרי עוד טיול מדהים ומהנה במיוחד.

קוד הטיול: 21a