טיול מושלם לסרי לנקה

perfect-trip-to-sri-lanka

טיול לסרי לנקה שהוא מושלם מכל הבחינות. סרי לנקה, נקראה בעבר ציילון, זוהי מדינת אי באוקיינוס ההודי בקצה הדרום מזרחי בתת היבשת ההודית. טיול לסרי לנקה הוא טיול עומק אל אי טרופי ירוק, בו נסייר בערים עתיקות כפרי דייגים ציוריים, מקדשים בודהיסטים מרשימים, יערות טרופיים, מטעי תה אינסופיים, מטעים של צמחי תבלין וחופים זהובים המשופעים בעצי קוקוס.

היום הראשון

נחיתה בנמל התעופה בקולומבו – עיר הבירה של סרי לנקה, שם תפגשו את הנהג / מדריך שלכם.
נתחיל את הטיול בביקור בנמל הדייגים בו מתקיים בשעת בוקר מוקדמת זו שוק דייגים. הדייגים שחזרו זה עתה מדיג באוקיאנוס עם שלל דגים פוגשים את הסוחרים הממתינים להם. משם נמשיך לפינאוולה שנמצאת בצפון מרכז האי ונבקר בבית היתומים לפילים. המקום הוקם לפני כארבעים שנה כדי לתת בית חם והגנה לפילונים יתומים ופצועים. בהאכלת הפילונים מבקבוקי ענק, נצפה בכל עדר הפילים היורדים אל הנהר לרחצה ועוד…
אחה”צ נגיע אל אתר מורשת עולמי – מערות הנזירים בדמבולה. המקום הוא מערכת מערות עתיקה שעל קירותיהם ציורי קיר עתיקים של בודהה. כ- 500 מדרגות מובילות אל המערות וצהיורים המדהימים ואל פסלי בודהה ענקיים. לאורך כל הדרך מסתובבים קופים שמנסים לקחת מעולי הרגל את המנחה שהם מביאים לאלים.
התארגנות ולינה באזור דאמבולה / האברנה.

היום השני

בבוקר נצא לאתר חשוב ומרכזי, סלע סיגריה – עוד אתר בסרילנקה שהוכרז כאתר מורשת עולמי. בראש צוק שאליו נטפס 1200 מדרגות נמצאים שרידים של ארמון ומבצר בני 2500 שנים. בדרך למדרגות עוברים בין שתי רגליים ענקיות של אריה. בראש הצוק נשקף נוף מרהיב של ג’ונגל המקיף את הצוק. למרגלות הצוק נמצאת אמת מים וגנים עתיקים. סינרגיה היא אחת מתוך שלוש ערי בירה עתיקות של סרי לנקה ושל המשולש התרבותי.
נערוך סיור בכפר הסמוך ונעשה היכרות עם אורחות החיים של כפר טיפוסי בסרי לנקה תוך נסיעה בעגלה רתומה לבופלו ונשוט בקנו בנהר אפרוט לארוחת צהריים אותנטית. אחר הצהריים נצא לרכיבה על פילים אל הג’ונגל דרך ביצות ונחלים בסבך טרופי ומגוון חיות.
נחזור למלון ללינת לילה באזור האברנה / דמבולה

היום השלישי

בבוקר ניפרד ממשולש התרבות ונתחיל לנסוע דרומה, נחצה את מרכז סרי לנקה אל העיר השנייה בחשיבותה – קאנדי. בדרך נבקר בגני התבלינים במטלה. זהו ענף הייצור והיצוא העיקרי של סרי לנקה. נקבל הסבר על סוגי התבלינים ועל המוצרים השונים שמפיקים מהם כגון שמנים ארומטים.
משם ניסע לעיר קאנדי נסייר בעיר ובשוק המקומי ונמשיך למקדש השן. זהו אתר קדוש במיוחד לבודהיסטים משום האמונה שאחת משניו של בודהה טמונה במקום. המקום תוסס וססגוני, המוני מאמינים בודהיסטים עולים לרגל למקדש השן וגם התיירים. נחזה במופע פולקלור עם מתופפים ובולעי חרבות אש.
לינה בעיר קאנדי.

היום הרביעי

אחרי ארוחת הבוקר נסייר בגנים הבוטנים הגדולים של סרי לנקה גני פראדניה. כאן נטייל בחממות הסחלבים שגדלים בקשת רחבה של צבעים מרהיבים, מאות זנים של צמחים, נחזה בציפורים נדירות ובסנאים המסתובבים חופשי בגנים. בסיום הסיור נעזוב את קנדי וניסע לכיוון נוריאליה. בדרך נעצור במפלי ראמבודה המרשימים. המקום גבוהה והאקלים שם קריר ונעים ברוב עונות השנה ומתאים לגידול מטעי תה. נבקר במטע תה לסיור מודרך הכולל הסברים על תהליכי הגידול והייצור של התה. בתום הסיור נמשיך אל העיר נוריאליה ותוכלו לצאת ולבקר בשוק המקומי.
לינה באזור נוריאליה

היום החמישי

השכם בבוקר ניסע אל שמורת טבע, אחת המיוחדות של סרי לנקה. מישורי הורטון. נצא למסלול הליכה המוביל אל תצפית בשם WORLDS END בתרגום לעברית “סוף העולם”. הטיול עובר בין יערות עננים, צמחי תבלין הגדלים פרא ועצים ננסיים. בקצה המסלול מצפים לנו מפלי בייקר ומראה מרהיב המסביר את השם “סוף העולם”. זהו צוק שמסתיים בבת אחת בזווית שלילית, בגובה כאלפיים מ’ אל המישורים ומשם לאוקיאנוס. אורך המסלול כ- 8 קמ’.
נמשיך בנסיעה לגני האקגלה גנים בוטנים יפיפיים שנמצאים בתוך נוף מדהים ומשמשים בית גידול של ורדים ושרכים נדירים
לינה באזור אפוטלה אלה

היום השישי

נצא לאל אפוטלה ואלה ונסייר באתר “מושבו של ליפטון” LIPTON SEAT מטעי התה של סר ליפטון על שמו נקרא התה המפורסם. נבקר בנקודת התצפית האהובה על ליפטון. האזור הוא בעל אופי אנגלי טיפוסי, ניסע בנוף של גבעות ירוקות ודרך יפה ומתפתלת בין נחלים ונגיע למפלי ראוונה שבהם זורמים כמויות אדירות של מים הגועשים בשצף קצף. משם נמשיך לסיור בעיר המרכזית של האזור אלה. נבקר במפעל לייצור קרמיקה מיוחד לאזור.
משם נמשיך אל “יאללה פארק” ובדרך נעבור במעבר הרים ella gap . במקום יש תצפית מרהיבה ביופייה. אנחנו עוזבים את האיזור הירוק ונוסעים אל המישורים הצחיחים ואל “יאללה פארק” שעל חוף האוקיאנוס ההודי.
לינה באזור יאללה פארק.

היום השביעי

הבוקר נשכים לצאת לספארי בשמורת הטבע יאללה פארק הידועה באוכלוסיית הנמרים שלה. בשעות הבוקר המוקדמות נוכל לצפות בהם ובשאר החיות כמו הצבאים קופים בופלו ועוד חיות השוכנות בספארי. השמורה דומה מאוד לשמורות בסוואנה האפריקנית ומשתרעת עד לחופי האוקיאנוס. הסיור ברכבי השמורה מרתק.
מהשמורה נמשיך אל מקדש הקטרגמה המיסטי, המקום מפורסם בזכות היותו מרכז לעליה לרגל למאמינים הינדים, מוסלמים, נוצרים ובודהיסטים. על פי האמונה הבודהיסטית בודהה ביקר כאן והנביא מוחמד נתן כאן שיעור למאמיניו.
לינה באזור חוף מריסה.

היום השמיני

נאכל ארוחת בוקר וניסע לאורך החוף של האי סרי לנקה, עטור חולות ים לבנים ועצי דקל על רקע אוקיאנוס בצבעי כחול וטורקיז קסומים. בדרך נחזה בתופעה סרילנקית ייחודית, דייגי המקלות. דייגים היושבים על כלונסאות התקועות במי האוקיאנוס כל דייג על כלונס בקוטר כמה סנטימטרים. הכלונס עובר בירושה מאב לבנו.
בהמשך נערוך ביקור במוזיאון פולקלור חדש ומרשים הנמצא בחוף קווגאלה. משם נמשיך אל עיר הנמל גול. העיר נכבשה על ידי כובשים שונים מספר רב של פעמים וכל כובש השאיר עליה את חותמו. אפשר לראות בעיר השפעה הולנדית, פורטוגזית ואנגלית. נבקר במגדלור האנגלי ובמבצר הולנדי. נבקר בכפר המסכות שתושביו אומנים בגילוף מסכות עץ במיטב המסורת העתיקה של סרי לנקה. לסיום היום נעצור ללינה והתארגנות במלון בקרבת נמל התעופה.
לינה במלות בחוף היקדואה.

היום התשיעי

לפנינו עוד יום של נסיעה לאורך חופיה הקסומים של סרילנקה בצד המערבי של האי, נצא לשיט יפיפה בנהר המדגונגה בין איים קטנים ועצים הגדלים מתוך המים. התחנה הסופית שלנו היא עיר הבירה קולומבו נבקר בבתי הפרלמנט, במקדש הינדי ובמרכזי הקניות של קולומבו.
לינה במלון ליד שדה התעופה.

היום העשירי

נעזוב את המלון ב- 01:00 וניסע אל שדה התעופה לקראת הטיסה לישראל.

קוד הטיול: 3003k