טיול בוטיק למטיילים עצמאים

טיול בוטיק למטיילים עצמאים

טיול לסרילנקה שהוא טיול בוטיק עבור מטיילים שרוצים לארגן לעצמם מסלול בתאמה אישית. המדריך שלנו, דובר עברית, ישוחח עם המטיילים וביחד יקבעו את המסלול הכי מתאים.

• משך הטיול: 10 ימים 9 לילות             
• רכב ממוזג ונהג מדריך דובר אנגלית או עברית
• בתי מלון בדרגה 3-4 כוכבים במסגרת חצי פנסיון – ניתן לשדרג
• דמי תשלום וכניסה לכל האתרים המוזכרים במסלול
• העברות
• המסלול אינו כולל טיסות וכל מה שאינו מוזכר למעלה
• המסלול הוא אינפורמטיבי וניתן לשינויים לפי דרישות המטיילים. המדריך שלנו דובר עברית יקבע ביחד איתכם את המסלול הנדרש.

*** מחיר החבילה יכול להשתנות לפי העונה או לפי השינויים של המסלול שתדרשו לעשות. צלצלו או שלחו מייל כדי לקבל הצעת מחיר רלוואנטית עבור הימים שהינכם רוצים לנסוע.

היום הראשון

ברוכים הבאים לאי הקסום סרי לנקה (שנקרא בעבר ציילון) נהג חברת אלפנטורס מחכה לכם בשדה התעופה וילווה אתכם במסע הבלתי נשכח אל האי, התושבים החייכנים, הנופים הקסומים רוגע ושלווה שילוו אתכם לאורך כל הדרך. אנו פותחים את הטיול בשוק הדגים בנגומבו הסמוכה לשדה התעופה. סירות הדייגים חוזרות אל הנמל כדי להציג את הדגה שתפסו במהלך הלילה, והסוחרים מחכים להם. סרי לנקה היא אחד ממקורות הדייג המרכזיים והאיכותיים בעולם. אנו נמשיך במסע ונתקדם לכיוון צפון, בדרך נעצור בפינאוולה שהיא פרוייקט להצלת פילים ופילונים יתומים ופצועים שנאספים מהג’ונגל ומצטרפים לעדר המונה קרוב לשמונים פילים. בשעות הבוקר ואחר הצהריים יורדים הפילים בשיירה לרחצה בנהר ואת הפילונים הקטנים מאכיל הצוות בבקבוקי חלב ענקיים. בסיומו של יום מפרך אנו עוצרים ללינה באזור דמבולה או האברנה

היום השני

אנו בלב המשולש התרבותי, והיום נערוך הכרות קרובה עם אורחות החיים של התושבים במקום. אנו מוזמנים לסיור בכפר, כדי לפגוש את התושבים המקומיים, נשוט בנהר או באגם המוקפים בשדות האורז, ניסע בעגלה רתומה לשוורים,ונסייר בתוך הכפר. נמשיך בדרכנו ואנו מגיעים. אחד מהאתרים המרכזיים והידועים של סרי לנקה הוא מערות הנזירים, זוהי מערכת של מספר מערות ענק עתיקות, שעל קירותיהן ציורי קיר ובתוכן פסלי ענק של בודהה. כדי להגיע לאתר צריך לטפס במעלה 500 מדרגות, גם הן עתיקות. אנו מטפסים למעלה מלווים במאות מאמינים ועולים לרגל אשר מביאים את מנחתם לבודהה ונאלצים להתחמק ממאות הקופים היושבים בצדי המדרגות ומטרתם היא לחטוף את הפירות שמביאים המאמינים. אנו מסיימים את יום וממשיכים למלון באזור דמבולה האברנה

היום השלישי

אנו ממשיכים לצוק סיגריה, שאפשר לכנותו “המצדה” של סרי לנקה. כדי להגיע לראש הצוק צריך לטפס במעלה 1200 מדרגות. מהפסגה מתגלה מראה מדהים ותצפית יפהפייה ממנה אפשר לראות את הג’ונגל ממעוף הציפור. סיגריה היא עיר בירה עתיקה, אחת משלוש המרכיבות את המשולש התרבותי. יום זה נסיים בחוויה מרגיעה ונינוחה, רכיבה על פילים בשבילי הג’ונגל ובנהר. נוכל לראות את החיות בג’ונגל בבית הגידול הטבעי שלהם ואת החוות הקטנות של התושבים החיים בתוך הג’ונגל.

היום הרביעי

ניפרד מאזור דמבולה והאברנה וכיוון נסיעתנו הוא דרומה דרך מרכז האי, לכיוון העיר השניה בחשיבותה בסרי לנקה היא העיר קנדי. לפני כן נעצור בחממות לגידול תבלינים. בסרי לנקה גדלים מגוון רב של תבלינים, ויחד עם היותה מרכז ליצוא דגים ותה ידועה סרי לנקה גם בתבלינים המגוונים והאיכותיים שלה. התבלינים משמשים באופנים רבים שאנו איננו מכירים, ובמקום נקבל הסבר על האפשרויות המגוונות בהן ניתן להשתמש ולהיעזר בכל תבלין. אנו ממשיכים דרומה עד שנגיע לקנדי. העיר היפה ששימשה מקום משכנם של מלכי סרי לנקה, עשירה בארמונות ובגנים המקיפים את האגם המלאכותי שהוא מרכז האי ונבנה על ידי אחד מהמלכים בעת העתיקה. נסייר בעיר בשוק ובאתרים המרכזיים ונגיע כמובן לאתר המרכזי שהוא מקדש השן. מקדש זה הוא אתר קדוש וחשוב לבודהיסטים בכל העולם, שמאמינים שאחת משיניו של בודהה נשמרת במקום. את היום נקנח במופע פולקלור,המציג ריקודים מסורתיים מאזור קנדי.

היום החמישי

הבוקר נצא לאתר נוסף הסמוך לקנדי, הגנים הבוטניים העתיקים והידועים בשם גני פראדניה. בגנים אוסף של צמחיה עשיר וכן אוסף סחלבים נדירים ושלל ציפורים וחיות קטנות המשוטטות באופן חופשי במקום. הגנים הם גם מקום מפגש רומנטי לזוגות הנאהבים. לאחר ביקור זה אנחנו נפרדים מאזור קנדי ומתחיל לעלות למעלה אל האזור הגבוה והקריר של סרי לנקה,אזור מטעי התה הידוע גם בשם אזור נוריאליה או אנגליה הקטנה. נערוך סיור הכרות עם מטעי התה, נקבל הסבר על אופן גידול התה על קטיף התה, נפגוש את הנשים הטמיליות העוסקות בקטיף עלי התה עוד מתקופת שלטונם של האנגלים באי. נבקר גם בעיר המרכזית באזור הנקראת גם היא נוריאליה, ונתרשם מהאווירה הקולוניאלית שנשתמרה מתקופת שלטון האנגלים.

היום השישי

אנו מתעוררים בבוקר באזור היפהפה, אזור נוריאליה אלה שהוא אזור מטעי התה. נצא למסלול מקסים ביופיו בין אחוזת דאמבאנטאנה לבין ליפטון סיט (מושבו של ליפטון) , המקום נקרא על שמו של סר ליפטון האנגלי, שהיה בעל אחוזות תה בסרי לנקה, ועל שמו גם נקרא התה הידוע בכל העולם. נמשיך בסיורים באזור בנופים הקסומים, נבקר בעירה הציורית שגם היא נקראת אלה, נעברו במעבר ההרים אלה גאפ, ובמפלי ראוונה, ששמם ניקשר למסורת ולאמונה הבודהיסטית. לבסוף נצא לסיור רגלי לפסגת אדם הקטנה, ליטל אדמ’ס פיק, שגם היא מובילה אותנו לתצפית יפה על הנוף ההררי והירוק. אנו ממשיכים לאזור אודה וולה כדי למחרת בבוקר נוכל לצאת מוקדם לסיור בשמורה

היום השביעי

הבוקר מומלץ להשכים לקום לאכול ארוחת בוקר מוקדמת ולצאת לשמורה כמה שיותר מוקדם כדי להספיק ולראות את החיות לפני שהשמש והחום מבריחים אותם למקומות מסתור. בשמורת אודה וולה תוכלו לפגוש פילים רבים קופים טווסי בר תאו בים עדרי צבאים ואם המזל משחק לנו יחצה לו נמר את השביל בשלוה. הסיור בשמורה נערך ברכב של השמורה. כשנסיים נמשיך אל חופי הדרום הקסומים של סרי לנקה. נעבור דרך דייג המקלות, שהיום הם בעיקר אטרקציה תיירותית, אך בעבר כך דגו את ארוחת הצהריים שהביאו לבני המשפחה. אנו ממשיכים, נעבור דרך חוף אונה ואטונה המפורסם ונגיע לעיר גול, אשר חלק מהחוקרים “חושדים” שהיא תרשיש הנזכרת במקרא. בעיר זו נכרת היטב השפעתם של כל הכובשים הקולוניאלים שעברו דרך סרי לנקה החל בפרטוגזים ממשיך בהולנדים ומסיים באנגלים. נעבור במגדלור, במבצר ההולנדי ובעיר העתיקה, המזכירה במראה עיירה בפורטוגל.

היום השמיני

מנוחה ונופש בחופי סרי לנקה המרהיבים. חול לבן ים טורקיז ועצי דקל, נוף חלומי.

היום התשיעי

היום נבקר במספר אטרקציות לאורך החוף הסרי לנקי. נתחיל בכפר המסכות, בו מגלפים מסכות פולקלוריסטיות במסורת העוברת מאב לבן, נמשיך לחוות צבי הים בקוסוגודה, בה מנסים להציל את אוכלוסיית צבי הים ההולכת ונכחדת. אנו נעצור גם לשייט מרהיב בנהר, בין צמחית ג’ונגל המקיפה את הנהר משני צדדיו ולבסוף נגיע לקולומבו בירת סרי לנקה המתפתחת בשנים האחרונות בקצב מסחרר.נעבור באתרים המרכזיים של העיר ונעצור בשוק ונוכל לסיים את הטיול בקניות במרכזי הקניות של העיר.

היום העשירי

להתראות סרי לנקה, אנו נפרדים מטיול קסום שמשאיר לנו טעם של עוד, העברה בשעות הבוקר המקודמות לשדה התעופה.

קוד הטיול: 3003s