טיול מאורגן לסרי לנקה 10 ימים

טיול מאורגן לסרי לנקה 10 ימים

טיול מאורגן לסרי לנקה מומלץ עבור זוגות, משפחות או אנשים שרוצים לטייל באופן מאורגן ולא לדאוג למלונות, אוכל או לבדוק כל הזמן מה כדאי לבקר ואיפה יש אטרקציות שאוסר לפספס. המדריכים שלנו שמכירים את המנטליות הישראלית בחרו עבורכם את המסלול הכי מתאים והכי כדאי.

• משך הטיול: 10 ימים 9 לילות   
• מלונות 3 – כוכבים ובוטיק
• חצי פנסיון אדם בחדר זוגי
• רכב ממוזג ונהג מדריך
• כניסה לאתרים בטיול
• המחיר אינו כולל טיסות

*** מחיר החבילה יכול להשתנות לפי העונה או לפי השינויים של המסלול שתדרשו לעשות. צלצלו או שלחו מייל כדי לקבל הצעת מחיר רלוואנטית עבור הימים שהינכם רוצים לנסוע.

היום הראשון

נוחתים בשדה התעופה של סרי לנקה נציג חברת אלפנט טורס מחכה לכם בשדה יוצאים לביקור הראשון בשוק הדגים של סרי לנקה. בשעות מוקדמות אלה של הבוקר חוזרות ספינות הדיג מהאוקיאנוס עם שלל הדגים שהצליחו לתפוס בלילה ובמקום בו הדייגים מציעים את שלל הדגה לסוחרים .ממשיכים בנסיעה כלפי צפון ומרכז האי העצירה השניה היא בבית היתומים לפילים פינאוולה,מקום ושיקום של פילים פצועים ויתומים שאספו מהגונגל המיזם מתקיים כבר כמה עשרות שנים ותוכלו לראות את דרך הטיפול והשיקום של הפילים.

היום השני

אחרי ארוחת הבוקר נגיע לאחד מאתרי מורשת העולמית שבסרי לנקה סלע סיגריה המקום הוא אתר מרכזי בסרי לנקה ולאחר טיפוס של 1200 מדרגות מגיעים לשרידים של מבצר וארמון עתיקים מהמאה ה5 לפני הספירה מראש הצוק מקבלים מראה פנורמי של הג’ונגל וראשי העצים, למרגלות הצוק גנים עתיקים ואמת מים עתיקה. אחר הצהריים אנו יוצאים לאחד האתרים המרכזיים של המשולש התרבותי העיר הבירה הקדומה פולוניריאה. העתיקות שמורות להפליא פסלים מקדשים ברכות ועוד. .לבסוף אנו ממשיכים לחוויה ייחודית המאפיינת את חיי התושבים הדגמה של בישול על פי אופי המטבח המקומי במקום נלמד על המסורת הקולונרית המקומית.

היום השלישי

נתחיל את היום בביקור במערות הנזירים בדמבולה ,האתר הוא אתר של מערות עתיקות ליד העיר דמבולה בתוך המערות ישנם ציורי קיר ופסלי ענק של בודהה יש צורך לטפס במעלה כ 550 מדרגות האתר מלא בקופים המלווים את הטיפוס. אנחנו ממשיכים למפעל ליצור בדי בטיק לפי המסורת המקומית. במקום מייצרים צעיפים בצבעים ססגוניים ולבוש הסרי המסורתי אנו ממשיכים לגני התבלינים במטלה. התבלינים הם מהחשובים בענפי היצור המקומי. נקבל הסבר על סוגי התבלינם הגדלים במקום ונלמד על השימושים השונים שנעשים בהם יצור שמנים ארומטיים ועוד. לאחר מכן ממשיכים לעיר לקאנדי העיר השניה בחשיבותה בסרי לנקה.נצא לסיור בעיר ובשוק המקומי וכדי להרגע לאגור כוחות ולחדש אנרגיה נעצור למסאג’ רגליים ובוחות מחודשים נמשיך למקדש השן בו המאמינים הבודהיסטים נוטים לחשוב שהשן של בודהה שמורה במקום.

היום הרביעי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בשריד של יערות הגשם שבעבר כיסו את סרילנקה לחלוטין שמורת יער אודווטקלה הצמודה לקנדי היא עדות לצמחיה המגוונת לבעלי החיים לפרפרים והציפורים ששכנו ביערות הגשם,תוכלו לצעוד בשבילי השמורה ולהתרשם מכל מגוון הצמחיה ובעלי החיים. נמשיך לגני פראדניה הגנים הבוטניים הידועים ביותר בסרילנקה שוכנים ליד קנדי בהם יש פרחי סחלבים הגדלים בחממות אוסף צמחים נדירים מרחבי האי כמו כן זני ציפורים מקומיות, ביציאה מהגנים תוכלו לעבור בדוכני האומנים הסרילנקים המציעים דברי אומנות, בעיקר גילוף בעץ של מסכות ושאר פריטים מהפולקלור המקומי.נחזור לקנדי לסיור בשוק הססגוני ובעיר היפה נסייר בין הדוכנים באתרים המרכזיים של העיר, ששימשה בעבר עיר בירה ומקום מושבם של המלכים הסרילנקיים, אפשר עדיין להבחין בארמונות העתיקים המקיפים את האגם. אחר הצהריים נצא למופע פולקלור מקומי של ריקודים אתניים בהתאם למסורת המקומית להקת מתופפים ורקדנים הרוקדים את ריקודי הפולקלור המקומי.

היום החמישי

לאחר ארוחת הבוקר במלון אנו יוצאים לכיוון נוריאליה בנסיעה חלומית ברכבת כפרית עתיקה, שריד לתקופת שלטונם של האנגלים בסרי לנקה, הנסיעה אורכת כארבע שעות עוברת בנופים מדהימים ביופיים.ועוצרת בלב ארץ מטעי התה. משם נמשיך למטעים המרהיבים של התה ונבקר במפעל יצור תה נפגוש את הנשים הטמיליות העוסקות בקטיף התה באופן מסורתי . ולבסוף נגיע לעיר המרכזית באזור נוריאליה. בערב תוכלו לצאת לביקור בשוק המקומי בעיר.
לינה בסביבות נוריאליה

היום השישי

תצפית הורטון הינה מיוחדת במינה שמורת הטבע היחידה שבה מתאפשר לכם ללכת ברגל בין צמחי תבלין עצים ננסיים לאורך 9 קילומטרים במסלול מעגלי שבמהלכו תגיעו למפלי בייקר ולתצפית הנקראת סוף העולם, במזג אויר יפה אפשר לראות את חוף האוקיינוס. אנו ממשיכים אחרי הסיור בשמורה למפלי במברקנדה אחד הנקודות המיוחדות באי והמפלים הגבוהים ביותר בסרי לנקה.
לינה באיזור אודוואלה

היום השביעי

אחרי ארוחת הבוקר בשעה מוקדמת נצא לספרי בוקר בשמורת הטבע אודאוואלה אחת השמורות הטבע היפות של סרילנקה שוכנת בין מישורי עשב ירוקים בשמורה מגוון רב של בעלי חיים פילים רבים צבאים ציפורים נדירות ולעיתים ניתן להבחין בנמרים המשוטטים בשמורה, הסיור נערך על גבי רכבי ספרי ואורך כמספר שעות. נמשיך לכוון החופים הדרומיים של סרילנקה הידועים ביופיים בכל העולם. החול הלבן ומי הטורקיז של האוקיינוס ההודי יחד עם עצי הדקל המעטרים את החוף מעניקים לכם את השער הקסום של האי לחופשה והרגעות.נעצור בדרך בנקודה הנקראת BLOW HOLE חור הנשיפה תופעת טבע בה תוכלו לצפות בסילוני מיים המתנשאים לגובה כתוצאה מהתנפצות גלי האוקיינוס אל מול המצוק .נעבור גם בנקודה הדרומית ביותר של סרילנקה “דונדרהד” במקום ישנו מיגדלור מהמאה ה19 שנישאר מתקופת שלטונם של האנגלים באי. הצופה אל אופק האוקיינוס ההודי.עצירה אחרונה ליום זה מוזיאון הפולקלור בחוף קוגאלה בו אפשר למצוא ולראות פריטי אומנות מהפולקלור המקומי
לינה באיזור מיריסה

היום השמיני

אחרי ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לאורך חופי הדרום נעצור אצל דייגי המקלות, המקל הוא נכס העובר מדור לדור בקרב הדייגים המקומיים. מקלות קלונס המוצבים בים היא שיטת דייג שהתפתחה בסרי לנקה בימים עברו. לאחר מכן נבקר בעיר גול אשר לפני מאות שנים נשלטה על ידי האנגלים עלי ידי פורטוגזים וגם על ידי ההולנדים. נסייר ברובע הפורטוגזי על חוף הים ובמבצר המקומי ובמגדלור. נמשיך ונעצור בכפר המסכות במקום מגלפים מסכות במסורת העוברת מדור לדור ולבסוף נבקר באתר בו אפשר לצפות בכריית אבני החן גם זה ענף שסרי לנקה ידועה בו, במקום תוכלו לראות את תהליך הוצאת אבני החן מבטן האדמה.

היום התשיעי

נמשיך בנסיעה לאורך חוף הים ונעצור בקוסוגודה מיזם לשימור צבי הים והחזרתם לטבע. העצירה הבאה היא בנהר בנטוטה לשיט במעלה הנהר בין צמחיית הגונגל הירוק ובעלי החיים. אנו מגיעים לקולומבו ונצא לסיור מודרך בשוק המקומי נבקר במוקדי הקניות בעיר ובמנומטים היסטוריים.

 היום העשירי

נסיעה לשדה התעופה המראה לישראל

קוד הטיול: 3003p