טיול לסרי לנקה ב-8 ימים מסביב לאי

טיול לסרי לנקה ב-8 ימים מסביב לאי

טיול לסרי לנקה במעגל אחד גדול מסביב לאי, בכל המקומות הקדושים, היסטריים או של טבע שיש בשפע בסרילנקה. בכמו ברוב טיולים לסרי לנקה גם כאן יש מספר מצומצם של מטיילים והמסלול נבחר בדייקנות כדי לענות למנטליות הישראלית.

היום הראשון

נוחתים בשדה התעופה של סרי לנקה הנהג/מדריך מחכה לכם בשדה התעופה!
יוצאים לביקור הראשון בשוק הדגים של סרי לנקה – בשעות מוקדמות אלה של הבוקר חוזרות ספינות הדיג מהאוקיאנוס עם שלל הדגים שהצליחו לתפוס בלילה ובמקום מתנהל מסחר ערני בין הדייגים לסוחרים.
ממשיכים בנסיעה כלפי צפון ומרכז האי והעצירה השניה היא ב:
בית היתומים לפילים בפינאוולה – פרוייקט כבן 40 שנים שמטרתו היא איסוף פילונים יתומים ופצועים מהג’ונגל וצירופם לעדר המונה כ- 80 פילים.
במקום אפשר לצפות בירידה המאורגנת של כל העדר לרחצה בנהר , האכלת הפילונים מבקבוקי ענק ועוד.
אחר הצהריים אנו מגיעים לאחד מאתרי המורשת העולמית שבסרי לנקה :
מערות הנזירים בדמבולה – מערכת עתיקה של מערות ענק בתוכם ציורי קיר עתיקים ומדהימים ביופים בתוך המערות ישנם גם פסלי ענק עתיקים של בודהה. כדי להגיע למערות צריך לטפס כ- 500 מדרגות. לצדי המדרגות
מחכים לעולי הרגל המביאים את המנחה לאלים, עשרות קופים המנסים לחטוף את המנחה מידי המאמינים.
עוצרים ללינה והתארגנות באזור דמבולה/האברנה

היום השני

אחר ארוחת הבוקר יוצאים לאתר המרכזי הידוע ביותר בסרילנקה סלע סיגריה – המקום הוא אתר מורשת עולמית ,בראש הצוק ולאחר טיפוס של 1200 מדרגות מגיעים לשרידים של מבצר וארמון עתיקים מלפני כ- 2500 שנים . סיגריה היא אחת משלוש ערי הבירה העתיקות של המשולש התרבותי.
מראש הצוק מקבלים מראה פנורמי של הג’ונגל וראשי העצים.
למרגלות הצוק גנים עתיקים ואמת מים עתיקה.
אנו עוזבים את אזור המשולש התרבותי ומתחילים בנסיעה כלפי דרום דרך מרכז האי לכיוון העיר השניה בחשיבותה בסרילנקה היא העיר קאנדי.
בדרך נעצור לביקור ב:
גני התבלינים במטלה – ענף יצור ויצוא מרכזי בסרי לנקה – תקבלו הסבר על התבלינים השונים והשימוש השונים שבהם.
לאחר מכן ממשיכים לעיר לקאנדי יוצאים לסיור בעיר ובשוק המקומי במסגרתו תגיעו גם ל:
מקדש השן – אתר זה הוא אחד האתרים החשובים לבודהיסטים בכל העולם מכיוון והם מאמינים שהשן של בודהה נשמרת במקום זה ומכאן השם מקדש השן.
זהו אתר תוסס וערני מאמינים מכל העולם מגיעים לביקור במקום וכמובן תיירים רבים.
את היום בקאנדי נסיים ב:
מופע פולקלור ססגוני מקומי – רקדנים להקת מתופפים בולעי חרבות ואש.
לינה בעיר קאנדי

היום השלישי

את הבוקר נתחיל בגנים הבוטניים הגדולים בסרי לנקה גני פראדניה בהם יש חממות סחלבים מגוון בלתי נגמר של צמחים סנאים המסתובבים במקום באופן חופשי וציפורים נדירות .
לאחר ביקור זה אנו נפרדים מקאנדי ויוצאים לכיוון נוריאליה אזור מטעי התה בדרך עוצרים במפלי ראמבודה המרשימים המקום גבוה וקריר ומתאים לגידול התה.
תצאו לסיור במטעי התה ובמפעל לתה, תקבלו הסבר על גידול התה, הסוגים השונים של התה ותהליך היצור של התה. ולבסוף נגיע לעיר המרכזית באזור נוריאליה, בערב תוכלו לצאת לביקור בשוק המקומי בעיר.
לינה באזור נוריאליה

היום הרביעי

מוקדם בבוקר נצא לאחת משמורות הטבע המיוחדות של סרי לנקה – מישורי הורטון יוצאים למסלול המוביל לתצפית הנקראת “סוף העולם ” או WORLDS END . מישורי הורטון היא שמורה שמטיילים בה ברגל בין יערות עננים, יער של עצים ננסיים צמחי תבלין הצומחים באופן פראי וטבעי .במסלול שאורכו כשמונה ק”מ שבמהלכו מגיעים למפלי בייקר ולתצפית סוף העולם – הנקראת כך בגלל הפתאומיות בה המצוק הגבוה (כאלפיים מטר מעל פני הים) נשבר בזוית שלילית כלפי מטה לעבר המישורים הזורמים עד האוקיאנוס.
נמשיך למפלי במברקנדה המפלים הגבוהים ביותר בסרילנקה ואחת הנקודות הנוף המדהימות ביותר באי . אנו נפרדים בהאיזור ההררי הירוק והקריר ויוצאים בנסיעה אל המישורים הצחיחים המזכירים סוואנה אפריקאית מתמקמים במלון הנמצא בתחומי שמורת הטבע יאלה פארק אחרי יום ארוך זה אוכלים ארוחת ערב פורשים למנוחה כדי להיות רעננים ליציאה מוקדמת למחרת לספארי של בוקר בו אפשר לראות את החיות בשיא פעילותם .
לינה במלון באיזור יאלה פארק

היום החמישי

אנו יוצאים מוקדם בבוקר לאחת משמורות הטבע הידועות והיפות של סרי לנקה ביאלה פארק שמורת טבע הידועה בעיקר בגלל אוכלוסיית הנמרים השוכנת בה בשמורה גם חיות נוספות
עדרי צבאים בופאלו תאו קופים ועוד.
השמורה מזכירה סוואנה אפריקאית ומגיעה עד לחופי האוקיאנוס הסיור בשמורה נערך ברכב של השמורה נמשיך בנסיעה לאיזור החוף הדרומי של האי לאורך החופים הקסומים המתאפיינים בחולות לבנים ואוקיינוס בצבע טורקיז ועצי דקל המעטרים את החופים. בדרך נעצור ב:
דייגי המקלות – תופעה סרי לנקית ייחודית , דייגים היושבים על כלונסאות התקועות בקרקעית האוקיאנוס בשיטת דייג יחודית למקום הכלונס עובר בירושה מאב לבן .
נבקר גם במוזיאון הפולקלור החדש והמרשים בחוף קוגאללה ומשם נמשיך לכיוון העיר גול עיר נמל שמספר רב שכובשים הטביעו את חותמם במקום אפשר עדיין לחוש את ההשפעה הפורטוגזית ההולנדית והאנגלית על העיר נעצור לסיור בעיר במגדלור במבצר ההולנדי ובאתרים מרכזיים כפר המסכות.-כפר שתושביו מתמחים בגילוף ויצור מסכות עץ לפי המסורת הסרילנקית העתיקה .
לבסוף נעצור להתארגנות ולינה בעיירת החוף היקדואה .

היום השישי

יום נופש בחוף היקדואה- עיירת החוף היקדואה ידועה באופי התוסס שלה בעיירת יש הצע רב של ספורט ימי גלישה, צלילה, סירות זכוכית ריף אלמוגים ועוד.
בעיירה חנויות ובתי קפה
לינה בחוף בהיקדואה

היום השביעי

ממשיכים בנסיעה לאורך החופים המערביים של סרי לנקה ועד לשיט יפהפה בנהר המדגונגה בין עשרות איים קטנים ועצים מנגרוביים הגדלים מתוך המים. ולבסוף התחנה הבאה היא קולומבו עיר הבירה של סרילנקה נעצור לסיור באתרים המרכזיים נבקר בבתי הפרלמנט במקדש ההינדי הגדול במקום בשוק ובמרכזי הקניות המקומיים.
לינה במלון ליד שדה התעופה.

היום השמיני

עזיבה מוקדמת של המלון לכוון שדה התעופה לטיסה חזרה לישרא.

קוד הטיול: 3003n