שמורת הציפורים בקלאמטיה

שמורת הציפורים בקלאמטיה

סרי לנקה היא אחת היעדים הכי פופולאריים לתיירות בזכות הנופים המרהיבים שלה וכמו כן בשל מזג האוויר הנוח והמגוון במהלך השנה וגם מסלולי הטיולים הרבים העומדים בפני המטיילים.
קלאמטיה היא אתר עלייה לרגל עבור תיירים, קלאמטיה היא כפר דייגים הנמצא בדרום מזרח החוף של סרי לנקה כמו חצי אי של גן עדן לתיירים המחפשים מראות פלא של אמא טבע וכמו כן קיימת השמורה המפוסמת והגדולה של הציפורים אשר חלקן אקזוטיות וחלקן מעורבות. המקום הוכרז כשמורת ציפורים כבר בשנות 30 המאוחרות אך התערבות בני האדם באזור הפרה את “השקט” של הציפורים הנדירות ונראה היה לרגע כי לא תהיה יותר שמורה כזאת אך האדם התעשת ובשנת 1984 חזר לשמור ולתפעל את השמורה עבור אותן ציפורים נדירות והכפר קלאמטיה חזר לתחייה בן רגע בשל כל אותן צפרים אשר הגיעו ועדיין מגיעים במהלך כל השנה על מנת לתעד ציפורים בשמורה.
שמורת הציפורים בקלאמטיה כל כך מרהיבה עד שקיבלה כינוי בשם “גן העדן של הציפורים” והיא מושכת אליה אלפי תיירים בשנה לראות את היופי של הציפורים הנדירות אשר נמצאות שם. משרד התיירות של סרי לנקה בשיתוף ממשלת סרי לנקה דואגת באופן ישיר לכך ששמורת הציפורים תהיה פעילה וגם הכפר קלאמטיה יהיה מוכן וערוך לקבל כמויות של תיירים הפוקדים את המקום. ישנם מס’ אפשרויות לביקור בשמורה היפיפייה, ישנם מצפורים אשר מהם ניתן להתבונן מרחוק בציפורים, בשל קרבת המקום לים ישנה אפשרות לקחת סיור על קו החוף של הכפר וכך גם להנות משיט. במקום ישנם גם לגונות של מים מתוקים בהם תוכלו לרחוץ להנאתכם בסביבה המרהיבה.
במידה והנכם מגיעים לבקר בשמורת הציפורים בקלאמטיה במטוס סביר להניח שתנחתו בשדה התעופה “מטאלה” ואם לא אז במרחק של 30 דק’ נסיעה בעיר “המבטואטה” שנמצא קרוב לפארק ההיסטורי “יאלה” בו תוכלו לראות חיות גדולות ומרהיבות בסיבתן הטבעית.
הכי חשוב הוא לא לוותר על המראות הנדירים והמרהיבים אשר תראו בשמורת הציפורים בקלאמטיה.

Kalametiya Bird Sanctuary 003 Kalametiya Bird Sanctuary 005 Kalametiya Bird Sanctuary 006

Kalametiya Bird Sanctuary 007 Kalametiya Bird Sanctuary 002 Kalametiya Bird Sanctuary 001