טיול מאורגן לסרי לנקה החל מ-890$

טיול מאורגן לסרי לנקה החל מ-890$

טיול מאורגן לסרי לנקה כולל כל האטרקציות העיקריות עבור תיירים. מדובר על טיול מאורגן לסרי לנקה עבור אנשים שאוהבים טבע והיסטוריה ולא רוצים לשבור את הראש בחיפוש אחרי לינה או יעדים תיירותיים. יש מדריכים דוברי אנגלית או עברית צמודים לקבוצה. הם מכירים טוב מאוד את הארץ. יש לדעת על טיול מאורגן לסרי לנקה שהוא חסכוני ומאוד כדאי.
מחיר הטיול יכול להשתנות לפי העונה – צלצלו או שלחו מייל כדי לקבל הצעת מחיר רלוואנטית עבור הימים שהינכם רוצים לנסוע.

יום 1 – שדה התעופה – שוק הדגים בנגומבו – בית היתומים לפילים – מערות המקדש בדמבולה

הגעה בשעות הבוקר המוקדמות לשדה התעופה הבינלאומי של סרילנקה הנמצא מצפון לקולומבו.
שוק הדייגים בנגומבו – סרי לנקה יושבת על אחד משדות הדייג העשירים באוקיינוס ההודי. שוק הדייגים של נגומבו, הגדול באי, מתעורר כל בוקר רגע לפני הזריחה עת מאות סירות פורקות את שלל הדייג הכולל גם כרישים ודגי טונה ענקיים. חוויה צבעונית ו”ריחנית” במיוחד, לא מתאימה לכולם אך מהווה התחלה חזקה ומרשימה לטיול באי.
נתחיל בנסיעה לכיוון המשולש התרבותי שבראשה דמבולה – מרכז המשולש התרבותי.

בית היתומים לפילים בפינאוולה – הוקם בשנות ה-70 על מנת לשקם פילים יתומים ומאז הפך למעון גם לפילים פצועים מציידים וכאלה שעלו על מוקשים. כיום חיים שם עשרות פילים. אחת האטרקציות הגדולות היא לצפות בשיירת הפילים האדירה צועדת אל הנהר ומתרחצת בכיף ובהשפרצות. במקום צולמו עשרות סרטים

המקדש של דמבולה – מערכת מערות המתנשאת מעל לג’ונגל הסובב אותה ונחשבת לאחד המקדשים היפים באי. המקדש נבנה במאה הראשונה וגם הוא אתר שימור של יונסקו. מערכת המערות כוללת 5 מערות בשטח של כ 2000 מ’ עם ציורי קיר ותקרה
לינה באזור דמבולה

יום 2 – סיגיריה – רכיבה על פילים

סיגיריה – ללא ספק אחד מפלאי תבל. ארמון בן 1500 שנבנה ע”י המלך קאסאפה על סלע עצום בגובה 200 מ’ המתרומם מלב הג’ונגל. פסגת ההר נחצבה כאריה רובץ שעל ראשו ניצב הארמון, ממנו שרדו רק רגלי האריה העצומות. העלייה לאתר היא דרך גנים מרשימים, דרך חצובה במצוק ומדרגות רבות. מהפסגה נוף מדהים. כל טיול מאורגן לסרי לנקה חייב להגיע כאן.

רכיבה על פילים בהרבנה: טיול מזווית אחרת לאורך שעה בערך. מאפשר מגע קרוב עם פילים וצפייה בדרך בה מנווטים נהגי הפילים (ה’מאהוטים’) את חיות הענק.
לינה באזור דמבולה 

יום 3 – חוות תבלינים במטלה – קאנדי-גנים בוטניים-הופעת פולקלור

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך דרומה לכיוון קאנדי.
חוות תבלינים – סרי לנקה תמיד הייתה ידועה כאי התבלינים – שיחד עם מצבורי אבני החן שלה הביאו לסוחרים האירופאים ממון רב. בחוות נוכל לראות איך מגדלים את התבלינים המוכרים וגם הלא מוכרים – זנגביל, הל, ציפורן, קקאו, קינמון, ווניל ועוד רבים. איך מפיקים מהם את התבלינים השונים ותכשירים רפואיים שונים כמו שמנים אתריים, משחות וכדו’

קאנדי – העיר השנייה בסרי לנקה, מקור הגאווה לסרי לנקים כעיר התרבות והמורשת. במרכז העיר אגם יפה וסביבו ארמון והמקדש הבודהיסטי החשוב ביותר באי, בו לפי המסורת נמצאת שן של הבודהא. באי ישנו בזאר סואן והיא יושבת בנוף יפה של הרים מיוערים.

גני פרדיניה – גנים בוטנים מרשימים מאוד עוד מתקופת הקולוניה הבריטית. מאות מיני צמחים טרופים חלקם מוזרים ומרשימים מאוד – עצי ענק, פירות צבעוניים, להקות של עטלפי פירות וסחלבים.

מופע פולקלור של ריקודים שונים מכל רחבי האי
ולסיום נבקר במקום הקדוש ביותר לבודהיסטים של סרי לנקה – “מקדש השן” הענק שבו נמצאת לפי המסורת שן מקורית של הבודהא. נראה את המאמינים הרבים המבקרים במקום ועורכים בו טקסים שונים.
לינה באזור קאנדי

יום 4 – מקדש השן בקאנדי – עלייה להרים – תצפית מפלים – ביקור במפעל תה- נווארה אליה

יום שכל טיול מאורגן לסרי לנקה מבקר באטרקציות אלה – דברים שאסור לפספס.
“מקדש השן” הענק שבו נמצאת לפי המסורת שן מקורית של הבודהא. נראה את המאמינים הרבים המבקרים במקום ועורכים בו טקסים שונים.

העלייה לנווארה אליה – כביש מרשים מאוד, מטפס אל ההרים דרך יערות ומטעי התה וצופה אל מפלים.
מטעי התה – התה הסרי לנקי (תה ציילון) נחשב לטוב בעולם. באזור ההררי מגדלים את התה אותו קוטפים בעבודת פרך ידנית נשות המיעוט הטמילי. מטעי התה בולטים בגווניהם הירוקים ותענוג לצאת מהרכב ולצאת להליכות קצרות בינהם. במפעל תה נוכל לראות את תהליכי ייצור התה מהעלים, נלמד על ההבדלים בין סוגי תה ונטעם תה מובחר.

נווארה אליה – העיר הגבוהה באי. יושבת בגובה 2,000 מ’ מעל פני הים ולכן היא תמיד קרירה. הייתה מרכז נופש קיץ לבריטים ולכן נוכל לראות בה מספר בתים קולוניאלים, ואף מגרשי גולף ופולו. מוקפת מכל הכיוונים בפסגות גבוהות ומטעי תה.
לינה באזור נוארה אלייה 

יום 5 – חציית הרים- -ספארי בשמורת הטבע יאלה

שמורת יאלה – אחת השמורות המפורסמות בסרי לנקה. אזור של מישורי עשב, ביצות, לגונות וחופי ים פראיים. ניתן לטייל בשמורה רק בתוך ג’יפ שממנו צופים על אזור הפרא הקסום הזה. השמורה נחשבת כמקום עם הסיכוי הגבוה בעולם לצפות בנמרים (למרות שלא ניתן להבטיח מפגש שכזה), אבל יש בה גם עדרים של איילים ממינים שונים, תנינים, תאואים, פילים, דובים ומספר אדיר של מיני עופות.
לינה באזור השמורה

יום 6 – נסיעה למלון באזור מיריסיה או אונוואטונה

נסיעה לאורך חופי הדרום – באזור בו מכינים יוגורט מעולה מחלב תאואים ומשקאות שונים מאגוזי קוקוס. נצא מהאזור הצחיח המזרחי ונגיע לקצה הדרומי של סרי לנקה, הכביש עובר בתוך יערות של עצי קוקוס ונוגע מדי פעם במפרצים קטנים. אפשר לעצור על הדרך היכן שרוצים
לינה באזור החוף

יום 7- נופש בטן – גב

אין טיול מאורגן לסרי לנקה מספיק טוב אם לא מבלים בחופים של האי.
לינה באזור החוף.

יום 8 – גושייט במדו גנגה-מפעל מסיכות-מכרה אבני חן-חוות גידול הצבים – קולומבו

מכרות אבני החן – לאורך מאות שנים סרי לנקה התפרסמה באבני החן שבה. היום נבקר במכרה לא שגרתי, בלב שדות נראה איך יורדים הפועלים ללב האדמה ומוציאים את גושי הסלע שבתוכם נמצאות האבנים היקרות.

בלפיטיה – שייט בסירת נהר במעלה הלגונה של מדו גנגה. תוך כדי השייט נראה את יערות המנגרובים הגדלים על הנהר, כפרי דייגים קטנים, עופות מים כקורמורנים ושלכם ואולי גם כוח מים – לטאה ענקית השוחה בנהר.

אמבלנגודה – כפר המפורסם בסרי לנקה באומניו המתמחים בגילוף בעץ. שמם יצא בעיקר בזכות גילופי המסכות אשר שימשו ועדיין משמשות בכפרים נידחים בפסטיבלים, ואף לצרכי פולחן ורפואה. נבקר בבית אומנים שבו מוזיאון קטן וחמוד ונראה את מגוון המסיכות שהם מכינים לשימושים השונים.

פרוייקט צבי הים של קוסגודה – פרוייקט ייחודי בו דייגים מקומיים אוספים ביצי צבי ים ומעבירים אותם לפרוייקט בו מדגירים אותם ומשחררים את הצבים הצעירים לים בתנאים מבוקרים ושמורים.
לקראת הערב נגיע לקולומבו כי מתקרבים לסוף טיול מאורגן לסרי לנקה זה.
לינה באזור שדה התעופה בנגומבו.

קוד הטיול: 3003e