משולש תרבותי – טיול היסטוריה ותרבות

משולש תרבותי - טיול היסטוריה ותרבות

אחת השאלות הנפוצות ביותר של המטיילים בסרי לנקה היא – מהו משולש התרבות הכל כך מפורסם? לא באמת מדובר במשולש, אלא במשולש דמיוני המאחד בין שלושת הערים המפורסמות ביותר של סרי לנקה אשר כללו בתוכם את כל הרפרטואר המרשים של השושלת והדת הבודהיסטית.

יום 1: בית היתומים לפילים, מערות נזירים

ברוכים הבאים! טיול לסרילנקה הוא חוויה עוצרת נשימה ופגישת פנים מול פנים עם הדת הבודהיסטית. המקום הראשון שבו נבקר הוא “בית יתומים” לפילים אשר נמצא בעיירה פינוואלה. מדובר בבית מחסה לפילים אשר במהלך הסיור בו תוכלו לפגוש פילים גדולים וקטנים, ואף להאכיל את הפילים הקטנים. חוויה עוצרת נשימה! לאחר מכן ניסע על מערות הנזירים בדמבולה, המערות עצמן מכוסות בציורים מהתקופה הבודהיסטית – במהלך הסיור נלמד על הציורים ועל התופעה של ציור במערות כחלק מהתרבות הבודהיסטית.

יום 2: מצודת סיגירייה וחוות התבלינים

מיד לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל סיגרייה בה נמצאת “מצודת האריה” או “סלע האריה. לכל חובבי העתיקות מדובר הבאחד משמונת פלאי תבל הבנויים. בעבר המצודה הייתה בנויה כראש אריה ענק, ניתן להבחין בנקודת תצפית בג’ונגלים המקפים את סיגרייה – ללא ספק נוף שיותיר בכם חותם לאורך זמן. מיד לאחר הסיור במצודת האריה, נמצא אל חוות התבלינים של קנדי – גני תבלינים גדולים ומרכזיים אשר נמצאים בעיר מטלה. במהלך הסיור בחוות התבלינים נבחין בסוגי התבלינים השונים אשר מיוצרים בסרי לנקה ובדרך הכנתם.

יום 3: יום סיור באזור קנדי

את היום השלישי נקדיש לסיורים באזור של העיר קנדי, נופש בסרי לנקה חייב להתרכז ברובו באזור של אחת מהערים המפותחות ביותר בסרי לנקה. במהלך הסיור נבקר בשווקים המקומיים הידועים בסחורה האיכותית ובמחירים הזולים – כך שלא חובבי הקניות יש למה לחכות. לאחר מכן נבקר במספר מוזיאונים מקומיים, שאחד מהם הוא מקדש השן שבו שמורה השן של בודהה – מקדש השן זה אחד מהמקומות החשובים ביותר לדת הבודהיסטית בתוך סרילנקה.

יום 4: גנים בוטניים וסיור במפעל תה

זהו יומנו האחרון באזור קנדי, את הבוקר נתחיל בסיור בגנים הבוטניים באזור קנדי. מדובר בגנים בוטניים מרשימים במיוחד, בגנים הבוטניים תוכלו להבחין בחיות בר שונות וכמובן בפרחים וצמחים אשר מזוהים עם האזור של סרי לנקה בלבד. לאחר מכן ניסע לנוראליה, שם נגיע לקראת הערב למלון Tea Factory Hotel  שבעברו היה מפעל תה אשר ובשנים האחרונות הוא הוסב למלון בוטיק. נסייר במלון ובמפעל ונראה כיצד מכינים את התה המפורסם בסרי לנקה.

יום 5: קולומבו מרכז העסקים של סרילנקה

היום האחרון של הטיול מתקרב, ולפני שנחזור הביתה – נותרה לנו עוד עיר אחת שלא ביקרנו בה – קולומבו הבירה של סרי לנקה. מדובר במרכז העסקים בסרי לנקה, במהלך הסיור בעיר נבקר במבני הממשלה ובמבנים עתיקים הנמצאים בעיר. טיול סרי לנקה לא יהיה שלם ללא ביקור בעיר המפותחת והמתקדמת ביותר בסרי לנקה, לפני הערב נעצור באחד הקניונים שבאזור במטרה לקנות מזכרות ודברי נוי הקשורים לסרי לנקה.

יום 6: יום מנוחה בסרי לנקה

את היום השישי נקדיש בעיקר להנאה, כך שתרגישו בפעם האחרונה מהי חופשה בסרי לנקה. ניסע לבאלפיטיה שם יש את השייט בנהר ובלגונת המנגרובים. נבחין בכפרי הדייגים ובדייגים עצמם בשגרת יומם. משם נחזור למלון במטרה לעלות על בגדי ים וללכת לבריכה או לים.

יום 7: נפרדים מסרי לנקה

זהו, הטיול שלנו אל משלושת התרבות של סרילנקה מסתיים לו. בשעות הבוקר המאוחרת נעשה את דרכנו לשדה התעופה ומשם חזרה לארץ.

קוד הטיול: 24a